Hakkımızda

Askeri malzeme piyasasında adından sıkça bahsettiren KONYALI ASKERİ MALZEME 1979 Tarihinde kurucusu AHMET PÜLÜM tarafından Konya/Meram terziler iş hanında faaliyete başladı. O zamanlarda, sadece asker ve polis çocuk kamuflajları üzerine imalat ve satış faaliyetlerini gerçekleştiren Konyalı Askeri malzeme Ahmet PÜLÜM’ün oğlu Mustafa PÜLÜM’ün de şirkete dahil olması ile daha da ilerledi ve gelişmeye başladı. Mustafa PÜLÜM’deki azim, kararlılık, istikrar ve ileri görüşlülüğü ile bayrağı oğluna devretmeye karar verdi. Bayrağı teslim alan Mustafa PÜLÜM 2014 tarihinde Konya Toptan Manifaturacılar çarşısında son teknolojik makinalarla daha büyük bir atölye kurdu. Çıktığı yolda emin adımlarla ilerleyen Mustafa PÜLÜM çocuk kıyafetlerinin yanı sıra askeri fonksiyonel iç giyim ve askeri rütbe imalatına da başlayarak pazarı daha da genişletmeye başladı. Daha çok küçük yaşlarda çıktığı bu zorlu ve meşakkatli yolda sektördeki açıkları tespit ederek onun üzerine bir yol haritası çizdi. Tabi bu açık ona göre üretim ya da ürünleri değil müşteriye sunulan ürünlerdeki kalite ve müşteriye karşı hizmet anlayışıydı.

Bu düsturla 2017 Tarihinde sektördeki ilklerden olan perakende satış mağazasını kurdu. Müşterilerin taleplerini kulak ardı etmeyerek sektöre hitap edebilecek neredeyse bütün ürünlerin imalatına başladı. Çizgisini hiç bozmadan hizmet sektöründe kalite ve güven ayrıca güler yüzlülük esastır diyerek adını zirveye çıkarmayı başardı. Şu anda da aynı düsturla TERMOFİX TACTİCAL, TERMOFİX FONKSİYONEL İÇ GİYİM ve byKONYALI markalarıyla raflarda hak ettiği yerini almayı başardı.


Misyon ve Vizyonumuz

“Vatan evlatlarına yakışır Hizmet” sloganımız ile kalite, güven ve istikrarı hedef alarak güler yüzlü ve anlayışlı personel kadromuzla sektördeki ihtiyaç olan her şeyi kolluk kuvvetlerimize sunmaktır.  


Marka Tescil Belgeleri